Nejnovější články

Nejnovější články

 • Síla rozhovoru
  Síla rozhovoru

  To co se nám nelíbí, je důležité říci nahlas. Jak vést efektivní rozhovor k tomu, abychom dosáhli nějakého výsledku? Podívejme se na základní body úspěšnosti.

  Zobrazit více
 • Proč (ne)soudit druhé
  Proč (ne)soudit druhé

  Neustále reagujeme na to, co se okolo nás děje. Soudíme a hodnotíme a to především negativně. Co nám posuzování druhých dává a bere, proč se mu vyhnout?

  Zobrazit více
 • Naučte se vyvažovat práci a osobní život
  Naučte se vyvažovat práci a osobní život

  Naučte se vyvažovat práci a osobní život Jsme rozpolcení mezi dvěma póly – prací a osobním životem. Dají se tyto dvě složky vůbec skloubit? Je možné mít kariéru a přitom dost času na rodinu?

  Zobrazit více
 • Děti jsou odolnější, než se zdá
  Děti jsou odolnější, než se zdá

  Traumata z dětství si lidé často přenesou do dospělosti a ty pak ovlivňují jejich psychický vývoj i pozdější partnerské vztahy. Není ovšem pravidlem, že každý stresující zážitek, který děti potká je odsoudí k návštěvě psychoterapeuta a nevyhnutelné psychické poruše.

  Zobrazit více
 • Jak zabavit děti doma, a přitom je něčemu přiučit
  Jak zabavit děti doma, a přitom je něčemu přiučit

  Zabavit děti doma může být pro někoho oříšek, zvláště nyní v době karantény, kdy se nejedná o několikadenní pobyt za zdmi z důvodu krátkých prázdnin či nachlazení. Je pochopitelné, že se děti začnou doma brzo nudit, hlavně pokud se jim z pracovních důvodů nemůžete plně věnovat. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které zaměstnají vaše děti, a vám tak dopřejí chvíli klidu.

  Zobrazit více
 • Jaká jsou specifika vztahů s partnery z jiného kulturního prostředí?
  Jaká jsou specifika vztahů s partnery z jiného kulturního prostředí?

  Každý vztah je především založený na vzájemné komunikaci. Proto pro mnoho lidí může být přinejmenším výzvou udržovat vztah s osobou, která pochází z jiné kultury. Nejen verbální komunikace, ale i ta neverbální, včetně každodenních zvyklostí a rituálů, mohou v obou partnerech vyvolat řadu nedorozumění. Vždyť mnohdy nás již obyčejné setkání s člověkem z jiné kultury donutí čelit vlastnímu strachu a předsudkům, o kterých jsme možná ani netušili, že je máme. I přesto je ale spousta lidí, kterým...

  Zobrazit více
 • Jak se vychovávají dnešní děti?
  Jak se vychovávají dnešní děti?

  Tradiční výchova dostává poslední dobou na frak. Pryč jsou doby, kdy se říkalo „škoda každé rány, která padne vedle“ a čím dál více se objevuje magické slovo „nevýchova“. Co to ta nevýchova ale přesně je a jak se vyznat ve výchovných metodách?

  Zobrazit více
 • Jak dát věcem okolo vás smysl?
  Jak dát věcem okolo vás smysl?

  To, že utrpení je podstatou lidského bytí, hlásalo již před několika tisíciletími např. křesťanství a buddhismus. V moderním pojetí utrpení chápejte jako ulpívání na pomíjivých věcech. Takto dnes určitá část populace skutečně přežívá. Zaměřuje se v životě pouze na krátkodobé požitky a uspokojení a hledání hlubšího smyslu považuje za vedlejší. Právě takovýto způsob bytí je ale již předem odsouzen ke zkáze. Nalezení smyslu v životě je důležité zejména proto, že působí jako určitý lék na...

  Zobrazit více
 • JAK PŘEKONAT NECHTĚNÍ
  JAK PŘEKONAT NECHTĚNÍ

  Jedna z největších chyb, kterou činíme ve svých každodenních volbách, je ta, že se rozhodujeme na základě svých aktuálních pocitů. Pouštíme se, do čeho se nám chce (i když to není dobré), a vyhýbáme se tomu, do čeho se nám nechce (i když by to dobré bylo).

  Zobrazit více
 • Proč byste měli opouštět komfortní zónu každý den?
  Proč byste měli opouštět komfortní zónu každý den?

  O komfortní zóně jste již určitě slyšeli. Je to pojem neodmyslitelně spjatý s vaším osobnostním růstem. Komfortní zóna každého z nás je různě velká a nastavená, pro každého však platí, že by měl její hranice pravidelně překračovat. Jedině cestováním za svůj komfort totiž dokážete skutečně růst. A když pochopíte, jak komfortní zóna funguje, začnete žít svůj život podle vlastních pravidel, a ne podle pravidel své komfortní zóny.

  Zobrazit více
Showing 11 to 20 of 47 (5 Pages)