Nejčastější chyby, které děláme v péči o pokožku malých dětí

Věděli jste, že je kůže novorozenců pětkrát tenčí, než pokožka dospělých? Její jemnost a prozatím ještě nedostatečně vyvinutá vlastní obranyschopnost ji činí velmi citlivou vůči všemu, s čím přijde do kontaktu. A když se jí něco nelíbí, může reagovat začervenáním, ekzémem nebo dehydratací. Ulevit jí můžete správnou péčí a díky čistě přírodním produktům. 

1. Volíme příliš pečujících produktů

V dobré víře plníme nákupní košíky celým arzenálem kosmetických výrobků, které slibují, že budou naše děťátko hýčkat od hlavy až k patě. Pokožce malého miminka ale příliš látek, zejména pak chemického původu, nesvědčí. A to zejména v prvních měsících. Na jeho kůži nemusíte aplikovat nejrůznější krémy, bohatě vám postačí neparfemovaný olejíček, kterým pokožku zklidníte, hydratujete a dodáte jí potřebné živiny. 

2. Koupeme moc často

S myšlenkou, že je čistota zejména u malých miminek velmi důležitá, koupeme novorozence až moc často. Přitom zpočátku jedna koupel za týden bohatě stačí, zbylé dny stačí jeho pokožku otřít navlhčeným flanelem nebo textilní plenou. 

3. Používáme dráždivé krémy na opruzeniny

Opruzeniny v oblasti plenek nejsou u malých miminek nic zvláštního. Protože je jejich pokožka bolestivě podrážděná, vyhýbejte se parfémovaným krémům a konzervačním látkám.

4.  Nevěnujeme dostatek pozornosti péči o zoubky

Když děti povyrostou a začnou jim růst první zuby můžeme zaváhat, kdy se o ně začít starat. Věřte, že tou nejlepší dobou je hned, jak se první zoubek vyklube. Důležité je také vypěstovat v dětech k pravidelnému čištění kladný vztah, proto se z této povinnosti snažte vytvořit příjemný a chutný rituál.

Publikováno v: Pro maminky a dítě

Zanechat komentář